Ing. arch. Ondřej Driják
RODINNY DUM - Pruzinky

Dům je navržen dle mých představ jak po stránce vzhledové, tak vnitřní dispozice. Dům je umístěn na samotě u lesa bez nutného oplocení.

Forma

Forma je navržená v klasickém stylu s moderními prvky. Sedlová střecha, kdy jedno křídlo je bez střešního přesahu a druhé je přes terasu. Kryté parkovací stání se skladovým prostorem, využitým jako dílna. Terasa je navržena po celé šířce rodinného domu. Terasu a parkovací stání spojuje architektonický prvek ocelové nerezové stojky. Pohled rodinného domu je navržen v jedné lince. Terasa je vybavená ratanovým nábydkem, krbem a přímmy přístupem do krytého bazénu. Terasa o obývací pokoj je propojen posuvnými terasovými dveřmi.

Interiér a materiál

Na stavbu byly použité klasické prvky, beton, dřevo, plech a sklo. Objekt je částečně podsklepen, tyto prostory slouží jako skladové včetně umístění technologie pro vytápění RD i bazénu. Přízemí je plně společenské, kdy je tradičně spojen kuchyňský prostor s jidelním a obývacím prostorem. Tento prostor je oddělen posuvnými dveřmi. Z chodbového prostoru je přístup do pradelny, koupelny, wc, místnosti pro hosty včetně schodišťového prostoru do 1.PP a 2.NP. Nadzemní podlaží je čistě klidové tři pokoje s koupelnou a samostatným wc.

Zpět na hlavní stránku

""""""

NAČÍTÁM...
Klikněte pro další snímek