Ing. arch. Ondřej Driják
Realizace hospodářské budovy

Hospodářská budova z 18 st., měla být původně zařazena jako chráněná památka, k tomu ale nakonec nedošlo. Díky tomu měl investor možnost obnovit budovu pro podnikatelské účely.

Funkce a forma

Ze zchátralého čtvercového statku byla navržena a povolena rekonstrukce jedné třetiny objektu. Část původního celku bude přestavěna pro podnikatelské účely. Zachovaný půdorys má tvar písmena L, kratší část křídla bude sloužit převážně k bydlení investora a jeho rodiny. Tato část objektu bude mít tři nadzemní podlaží se stávající střešní konstrukcí.

V první podlaží kratšího křídla bude umístěna kuchyň se zázemím pro navrženou restauraci. Ta se nachází v delším křídle. Zbytek objektu bude stávající a bude sloužit pro bydlení. Do druhého nadzemního podlaží povede venkovní schodiště, které se nachází v atriu hospodářské budovy. Schodiště bylo navrženo pro bytové jednotky v kratším křidle stávající budovy. Ze schodiště bude vést vchod do dvou nových mezonetových bytů. Byty budou mít společnou verandu, ale vlastní hlavní dveře. Druhé patro restaurace bude sloužit pro uzavřenou společnost, nebo větší akcie, svatby a oslavy. Z prvního patra restaurace bude v interiéru vytvořeno schodiště do druhého nadzemního podlaží.

Materiál

Materiál je převážně stávající. Zdi jsou z plné cihly, strop železobetonový. Pro maximální prosvětlení horního salónku jsou použita velkoplošná okna. Venkovní prostor je vybaven plochou pro relaxaci, včetně prostorného bazénu. Jako podlaha kryté terasy bylo navrženo dřevo, mimo zastřešené plochy byly navržené tmavé kamenné dlaždice.

Zpět na hlavní stránku

""""""""""""""""""

NAČÍTÁM...
Klikněte pro další snímek